Apeks Geri Dönüşüm

Apeks Geri Dönüşüm, 2008 yılında üretim faaliyetine 8.600 m² alan üzerinde kurulu fabrika yerleşkesinde başlamış olup, zaman içinde edinilen tecrübe ve birikim ile 2014 yılında yeni yatırım kararları almış ve 14.000 m² yeni arazi ve tesis ilavesiyle 22.600 m² yerleşkesinde üretim kapasitesini arttırarak yoluna devam etmiştir. Apeks ailesi olarak benimsemiş olduğumuz kalite felsefesi ve müşterilerimizle çözüm ortaklığı anlayışımızla, PET flake ürünümüz AFLEKS ve plastik granül ürünümüz GRANEKS ile, ülkemiz geri dönüşüm faaliyetlerine, kaynak kullanım verimliliğine, enerji ve maliyet tasarrufuna, istihdam yaratılmasına ve çevre kirliliğine çözüm üretmekte ve katkı sağlamaktayız.

Çevreyi korumak ve yeşil bir doğa hayali, sosyal ve ekonomik sorumluluklara çözüm, geri dönüşüm ile başlar.

Tümünü Göster >>

Geri dönüşüm sistemimize giren PET şişeler kırma hattımızda konveyör bantlarda, optik okuyucu robotlar ve insan eli ile sınıflandırılır, aralarındaki diğer plastik gruplarından, yabancı malzeme ve çöplerden ayrıştırılır ve 10-12 mm çapında kırılarak yıkama hattına gönderilecek şekilde ön yıkama yapılarak işlenir.

Detaylar >>

Yine geri dönüşüm sistemimize giren hurda şişelerden ayrıştırılan diğer plastik grubu, Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) şişeler ve materyallerdir. Aynı PET grubunda olduğu gibi konveyör bantlarda optik okuyucu robotlar ve insan eli ile ayrıştırılarak 10-12 mm çapında kırılır ve yıkanır.

Detaylar >>